πραγματικότητα YouTube πραγματικότητα ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ SEO Τελευταίες παραστάσεις για την «ΟΛΕΑΝΝΑ» > 공지사항

본문 바로가기

사이트 내 전체검색


공지사항

πραγματικότητα YouTube πραγματικότητα ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ SEO Τελευταίες παραστ…

페이지 정보

작성자 Salvatore 작성일24-05-04 10:27 조회6회 댓글0건

본문

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ SEO Μέχρι την Κυριακή, 1 Δεκεμβρίου θα παίζεται στο θέατρο Εμπορικόν η «ΟΛΕΑΝΝΑ» του βραβευμένου με Πούλιτζερ αμερικανού συγγραφέα......
0DF5070659078BD01656BABE005252C5.jpg
Τελευταίες παραστάσεις για την «ΟΛΕΑΝΝΑ» ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ SEO Παρουσιάζεται στο θέατρο Εμπορικόν μέχρι την 1η Δεκεμβρίου




Μέχρι την Κυριακή, 1 Δεκεμβρίου θα παίζεται στο θέατρο Εμπορικόν η «ΟΛΕΑΝΝΑ» του βραβευμένου με Πούλιτζερ αμερικανού συγγραφέα Ντέιβιντ Μάμετ σε σκηνοθεσία της Ελένης Σκότη με το Δημήτρη Καταλειφό και τη Λουκία Μιχαλοπούλου.



Η παράσταση θεωρήθηκε μια από τις καλύτερες της περσινής σεζόν ενώ οι ερμηνείες των πρωταγωνιστών της επαινέθηκαν ιδιαιτέρως από κοινό και κριτική.



Το έργο θεωρείται ένα από τα πιο προκλητικά κείμενα του συγγραφέα και το παρουσίασε για πρώτη φορά το Μάιο του 1992 στο Καίμπριτζ της Μασαχουσέτης και ήταν η πρώτη του παραγωγή με το θίασο Back Bay Theater. Το 1993 ανέβηκε με εξαιρετική επιτυχία στο Royal Court Theatre σε σκηνοθεσία Χάρολντ Πίντερ.



Ο Ντέιβιντ Μάμετ είναι ένας από τους διασημότερους συγγραφείς, Κατασκευές ιστοσελίδων σεναριογράφους και σκηνοθέτες. Είναι γνωστός για την ακριβή χρήση της αμερικανικής γλώσσας και το ενδιαφέρον του για τη σχέσης που διαμορφώνεται μεταξύ γλώσσας και συμπεριφοράς.



Στην «Ολεάννα» παρακολουθούμε μια προσπάθεια να διερευνήσει την «ουτοπία της πραγματικότητας». Μέσα σε ένα πανεπιστημιακό περιβάλλον που φαντάζει δημοκρατικό και ελεύθερο, ο Μάμετ τοποθετεί έναν καθηγητή και μία φοιτήτρια σε μια σφοδρή αντιπαράθεση μεταξύ τους.



Η ανάγκη και των δύο για εξουσία και Ασφάλεια καθιστά αδύνατη την επικοινωνία και την κατανόηση. Η σκληρότητα της πραγματικότητας τους παραμορφώνει σε θηρία και η πολιτισμένη Δημοκρατία που τους περιβάλλει αποδεικνύεται ουτοπική.



Ένα αριστουργηματικό έργο που καλεί τον θεατή να σκεφτεί και να πάρει θέση απέναντι σε θεμελιώδη ερωτήματα της εποχής μας.



Εισιτήρια προπωλούνται στα ταμεία του Παλλάς, Σπάρτη CityLink, Κατασκευή ιστοσελίδων: Δοκιμές Φυλλομετρητών Βουκουρεστίου 5, Eshop: Η ψηφιοποίηση της μόδας στο Θέατρο Εμπορικόν, Σαρρή 11, Ψυρρή, ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ SEO με πιστωτική κάρτα στο 210 8938100 και μέσω Ίντερνετ www.ellthea.gr και στο www.tickethour.com.








0222.jpg




ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ SEO ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ SEO Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

상호명:한성기계 | 대표자:한성식 | 사업자등록번호:136-05-65705

TEL:031-987-4082 | FAX:031-987-4083 | E-mail:[email protected]

ADD:경기도 김포시 하성면 가금로352번길 47-14

Copyrightsⓒ2016 한성기계 All rights reserved.

상단으로
PC 버전으로 보기